CZ RU DE

E-mail info@avega.cz Telefon +420 734 851 181

Jak vybrat správnou výšivku a nášivku?

Můžete je mít na čepici, tričku, bundě, košili, batohu. Vlastně kdekoli. Výšivky a nášivky jsou stále populárnější a fantazii se meze nekladou. Určitě ne v naší firmě. Jestli se ale při výběru té správné výšivky ztrácíte, přijde vám vhod průvodce, který vám pomůže zvolit tu barvu, velikost, motiv i provedení.

Potřebujete nášivku, nebo výšivku?

Můžete mít pochopitelně obě. Záleží ale na tom, kam a jak chcete vyšitý motiv aplikovat. Rozdíl je prozaický. Motiv výšivky se vyšívá na stroji přímo na textil prostřednictvím vyšívacích rámečků. To je výhodné ve chvíli, kdy nechcete ztrácet čas s aplikací nášivky. Výšivky se aplikují na různé typy textilu – trička, košile, bundy atd. Vyšít je lze i na elastické materiály, i když vhodnější jsou pevnější látky. Nášivka je dodávána kusově a následně je třeba ji přišít, nebo jinak připevnit (nažehlení, suchý zip). Záleží proto především na vaší volbě a potřebách, zda dáte přednost nášivce, nebo výšivce.

Motiv výšivky a nášivky

Motiv nášivky si můžete vybrat v online katalogu, který si snadno prolistujete. Pokud vám žádná nášivka nepadne do oka, poslouží vám třeba jako inspirace k vlastnímu nápadu. Jako výšivky a nášivky umíme zhotovit různé motivy, ať už to jsou firemní loga, oblíbené komiksové postavičky, vojenské nášivky apod.

Velikost a barva motivu

Při vyšívání používáme viskózové nitě Marathon, které se nám osvědčily svojí kvalitou. Současně nabízejí širokou škálu barev, takže s nimi umíme vyšít různé motivy a přesně se trefíme třeba právě do barev vašeho firemního loga. Aby nášivka nebo výšivka dobře vynikly (zejména, pokud je motiv náročnější), je nutné zachovat určitou velikost. To platí i v opačném případě, kdy je velikost výšivky limitována rozměry textilu, na který je aplikována. Například u čepice je maximální výška obrázku 65 mm.

Látky vhodné k vyšívání

Výšivky aplikujeme na různé druhy oblečení i textilu. Naši zákaznicí si je nejčastěji nechávají vyšívat na trička, mikiny, kalhoty, bundy nebo čepice. Výšivku lze ale provést i na různé textilní dílce nebo kusy látek určené k dalšímu zpracování (například ušití tašky, batohu apod.).

Jak dodat motiv k výšivce a nášivce

Příprava výšivky a nášivky probíhá do velké míry totožně. Pokud se pro vyhotovení motivu rozhodnete a budete požadovat vlastní motiv, prosíme vás o dodání grafického návrhu, a to nejlépe ve formátu JPG/PDF/AI.

Co si rozmyslet před objednáním?

  • Požadujete výšivku, nebo nášivku?
  • Co na výšivce nebo nášivce bude zobrazeno?
  • Jak velký motiv bude?
  • Na jaký textil chcete výšivku aplikovat?
  • Kolik kusů budete objednávat?

 

Rádi vám samozřejmě kdykoli poradíme. Stačí nás kontaktovat. 

Jdi zpět

Naši zákazníci

slider
slider
slider
slider
slider